streda 2. apríla 2014

John Frieda Sheer Blonde – Go Blonder Lightening spray vs. Balea Professional – More Blond Spray

Už dávnejšie som vyskúšala tieto dva výrobky, ale oplatí sa o nich písať, keďže ide naozaj o zaujímavý koncept. Cena „originálneho“ John Frieda spreja bola 100 ml za 5,95 € , cena spreja Balea 150 ml za 2,95 € (Balea je vlastná značka DM drogérie). Kúpila som ich v Nemecku, takže ich cena a dostupnosť môže závisieť od krajiny , v ktorej bývate.

Aplikácia: nasprejujte vlasy, ktoré chcete zosvetliť. Následne tepelnou úpravou aktivujete tekutinu (napr. fén, žehličku na vlasy alebo kulmu).

Aróma: obidva spreje nevoňajú extra krásne, ale ani mi nevadia do takej miery, že by som ich nechcela vôbec používať. Vôňa Baley spreja mi pripomína orechy, ak si ho však necháte doma príliš dlho, začne voňať ako peroxid, typický pre nemocnice.

Textúra: obidva výrobky sú tekuté, avšak ak zatrasiete John Frieda sprejom, spraví sa vo fľaši pena, resp. sa mi zdá, že je tá tekutiny hustejšia ako v prípade Baley. Preto mám pocit, že nie je potrebné použiť John Frieda sprej až v takom množstve ako ten od Baley, aby sa dosiahol rovnaký efekt.

AddJohn Frieda Sheer Blonde – Go Blonder Lightening spray (left), Balea Professional – More Blond Spray (right)
Farba vlasov po 2-3 aplikáciách: ak očakávate, že vďaka týmto produktom dostanete veľmi svetlý blond so studeným tónom, tak budete sklamané. Tieto spreje menia farbu vlasov na strednú teplú blond (ak je vaša prirodzená farba hnedá) a preto sú vhodné len pre niektoré blondíny. Ja osobne mávam zvyčajne studený blond vo vlasoch, takže pre mňa tieto produkty nie sú vhodné. Keď som ich skúšala, skončila som s 3 farbami na vlasoch: s mojou studenou hnedou pri korienkoch, potom nasledovali 2 cm teplej hnedej a zvyšok vlasov bol studenej svetlej blond. Rozhodne nie najlepší pohľad, táto dúhaL.

Takže, pokiaľ si neželáte teplú strednú až svetlú blond tieto výrobky pre vás nebudú. Je to škoda, pretože koncept je super and naozaj to funguje u niektorých ľudí, bohužiaľ nie u mňa. Tiež rozmýšľam, že by to mohlo fungovať aj ako lacnejší variant teplého melíru na hnedých vlasov (ak to vyskúšate, dajte vedieť, či to takto funguje a či to dobre vyzerá).

Zloženie: obidva výrobky majú ako hlavnú aktívnu zložku Hydrogen Peroxide, a okrem neho ešte 5 rovnakých zložiek. Tu je list, rovnaké zložky tučným písmom:

JOHN FRIEDA: WATER, HYDROGEN PEROXIDE, POLYSORBATE 20, DISODIUM PHOSPHATE, PHOSPHORIC ACID, VP/VA COPOLYMER, FRAGRANCE, POLYQUATERNIUM-47, POLYQUATERNIUM-55, PROPYLENE GLYCOL, EXT. VIOLET 2, VITIS VINIFERA, (GRAPE) JUICE EXTRACT, ALCOHOL, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA), FLOWER EXTRACT, CITRUS MEDICA LIMONUM (LEMON) PEEL EXTRACT, GLYCERIN, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED EXTRACT, VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED EXTRACT TOCOPHEROL, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL

BALEA: WATER, HYDROGEN PEROXIDE, PANTHENOL, CETRIMONIUM CHLORIDE, PHYTANTRIOL, VP/VA COPOLYMER, COCOGLUCOSIDE, PARFUM, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT, GLYCERIN, CITRUS LIMON PEEL EXTRACT, SALICYLIC ACID, LAURTRIMONIUM CHLORIDE, DISODIUM EDTA, LIMONENE, ALPHA-ISOMETHYL IONONE

Môj verdikt: ak by som chcela strednú teplú blond, tak by tieto výrobky boli super, hlavne na zastretie odrastajúcej farby pri korienkoch pred ďalšou návštevou u kaderníčky. Ak by som si mala vybrať, ktorý z týchto dvoch, tak asi Baleu, lebo je lacnejšia a má rovnaký efekt.