pondelok 28. apríla 2014

Základy líčenia: Kontúrovanie tváre

Dnes pokračujem s témou bronzer a budem sa venovať trochu kontúrovaniu tváre. Ako som spomenula minulý pondelok, nie každý bronzer je vhodný na kontúrovanie tváre. Mal by mať studený podtón, aby kopíroval prirodzený tieň, ktorý sa odrazom svetla vytvára na tvári, a mal by byť matný.

Kontúrovanie jednotlivých častí tváre závisí individuálne od osoby, pretože každý človek má iný tvar - črty tváre a každý chce niečo iné zdôrazniť alebo skryť.

Klasicky sa kontúrovaním:
  • vytvárajú výraznejšie lícne kosti (bronzer sa nanesie pod lícne kosti, od miesta, kde začína ucho smerom k ústam, na miesto, kde sa vám spraví priehlbina, ak našpúlite ústa),
  • vytára sa dojem užšej tváre (bronzer sa nanesie na spánky, okraj vlasov),
  • mení sa čiastočne tvar nosa (ak je široký, alebo ako v mojom prípade, nepravidelný L),
  • dá sa čiastočne skryť dvojitá brada (bronzer sa nanáša pod bradu),
  • dá fingovať napr. aj výstrih/väčší dekolt (aspoň že to nepotrebujem J).

(vľavo) NYX lícenka-bronzer vo farbe Taupe, rozjasňovač The Balm Mary-Lou Manizer (vpravo) 

Okrem bronzeru sa používa aj rozjasňovač (resp. zvýrazňovač, v Angličtine highlighter), ktorý má dotvoriť lepší kontrast medzi tmavšou a svetlejšou časťou tváre: čo je svetlejšie vystupuje do popredia, čo je tmavšie ustupuje do pozadia. Rozjasňovač je v princípe produkt v púdrovej alebo inej forme (tekutý, krémový), ktorý je o viacero odtieňov svetlejší ako make-up. Môže, ale nemusí obsahovať lesk, záleží na osobnej preferencii, či chcete, aby bol „jas“ prirodzený alebo viditeľnejší. Väčšinou dievčatá, ktoré nenosia veľa make-upu preferujú prirodzenejší rozjasňovač, ako tie, čo si doprajú toho viac. Pre prirodzený vzhľad stačí siahnuť po púdri, ktorý je svetlejší o pár odtieňov ako váš make-up, alebo po produkte, ktorý má jemný perleťový nádych (buď rozjasňovač, alebo tieň na oči).

(z ľava do prava) Hourglass Ambient Lighting powder vo farbe Diffused light, The Balm Mary-Lou Manizer, MAC Mineralize skin finish powder vo farbe Soft nad Gentle

Vzorka (z ľava do prava) MAC Mineralize skin finish powder vo farbe Soft nad Gentle, The Balm Mary-Lou Manizer, Hourglass Ambient Lighting powder vo farbe Diffused light (tu veľmi silne nanesený, inak je málo viditeľný) 

V tomto videu bol použitý bronzer ako aj rozjasňovač. Kontúrovanie je trochu extrémnejšie, ale aspoň lepšie uvidíte ten rozdiel. Vizážista, Wayne Goss (gossmakeupartist na YouTube), použil krémovú formu bronzeru a rozjasňovača, a vytieňoval to dokopy make upom:


Menej extrémne video, kde vizážistka, Lisa Eldridge (Lisa Eldridge na YouTube), použila púdrovú formu bronzeru, tekutú a púdrovú formu rozjasňovača:


Ako bronzer na kontúrovanie odporúčam:
  • Nars Laguna bronzer (v Sephore) 
  • NYX lícenka vo farbe Taupe (v Nemecku v Douglas parfumérii, alebo napr. cherryculture.com)
  • Sleek Face contour kit (má aj bronzer aj rozjasňovač, v UK v Superdrug, inak sleekmakeup.com)
  • Solait Maxi bronzer (v UK v Superdrug) 
  • ELF contouring blush & bronzing powder (v púdrovej aj krémovej forme, viacero farieb, elf-kozmetika.eu/sk na Slovensku, eyeslipsface.be v Belgicku) 
Odporúčam tieto rozjasňovače: 
  • ELF lícenka vo farbe Gotta glow 
  • The Balm Mary Lou manizer (v Belgicku vo vybraných DI drogériách, skúste pozrieť vo vašej drogérii) 
  • MAC Mineralize skin finish vo farbe Soft and Gentle (v MAC obchodoch) 
  • Physicians formula Powder palette Mineral glow Pearls vo farbe Translucent Pearl (vo drogériách v USA, alebo na stránke www.iherb.com, kód IPO591 na zľavu z prvého nákupu, potom dostanete vlastný kód pre vaše kamarátky) 
  • Hourglass Ambient Lighting powder vo farbe Diffused light (v USA, v Sephore)

streda 23. apríla 2014

Ako si nájsť svoj vlastný módny štýl

Musím sa priznať, nie som úplne fanúšik do módy, skôr fanatik do líčenia a kozmetiky. Nemôžem však chodiť vymaľovaná a vyčesaná ako veľkonočné vajíčko a pri tom v teplákoch! Tiež nepracujem z domu, ale v medzinárodnom prostredí, takže by som mala mať upravený celý zovňajšok.

Pred niekoľkými rokmi som niekde v časopise našla trik, ako si pomôcť zorientovať sa v móde, nájsť si svoj vlastný štýl a podľa toho aj nakupovať. V podstate ide o to, že si vytvoríte svoju zbierku modelov, ktoré sa vám páčia. Obrázky môžete nájsť v módnych časopisoch, na internetových stránkach/blogoch. Potom, keď sa chystáte ísť nakupovať, pozriete obrázky a vytvoríte si svoj nákupný zoznam. Ja používam moju zbierku nielen na to, ale aj v prípade, keď mi už dlho nosené outfity začnú liezť na nervy a chcem zmenu. Vždy vymyslím ešte zopár ďalších a moja peňaženka si vydýchne. Svoju zbierku outfitov som začala tvoriť v Júli 2010 a momentálne má 270 strán.

Zvyčajne ma pochytí clivota za nakupovaním v strede sezóny (januárové výpredaje ďaleko za nami, júlové ešte v nedohľadne) a to, že nájdem nové outfity má vie aspoň na chvíľu zabrzdiť. Tento krát sa mi podarilo prísť s 55 outfitmi, ktoré vznikli zmixovaním šiat, ktoré doma už mám! Takže žiadne nakupovanie nebude! Samozrejme, okrem outfitov sa mi podarilo vytvoriť aj nákupný zoznam (57 položiek), ktorý použijem až v júlových zľavách J.





Tu sú web stránky, ktoré občas navštívim a z ktorých tlačím obrázky do mojej módnej zbierky:

http://www.collegefashion.net/
http://www.dulcecandy.com/
http://www.pennypincherfashion.com/ (nedávno som ju objavila a úplne som ňou posadnutá)
http://www.elle.com/fashion/street-chic/
http://www.peoplestylewatch.com/people/stylewatch/
http://www.whowhatwear.com/

Ak máte obľúbené módne blogy, o ktorých by som mala vedieť, sem s nimi!

pondelok 21. apríla 2014

Základy líčenia: Bronzer

V mojom šuplíku s bronzermi je to ako v predajni so sladkosťami: všetko je hnedej farby, niečo s trblietkami, niečo ako čierna, mliečna čokoláda, karamel...stále, keď ho otvorím, mám chuť na niečo sladké J. Keby pozrel môj frajer do tohto šuplíka (našťastie ho to ešte nenapadlo), tak by sa len čudoval načo mi je toľko veľa „hnedých púdrov“! Lenže odpoveď je jednoduchá, každý bronzer mám na niečo iné. Uznávam, že keby som nebola maniak na make up, asi by mi stačili len dva: na opálený vzhľad a na kontúrovanie tváre. V čom je rozdiel?

Bronzer pre opálený vzhľad: podľa odtieňa pleti by mal mať bronzer rôzny odtieň, určite však s teplým podtónom. Pre svetlejšiu pleť je vhodné pridať trošku rúžovej lícenky - svetlá pleť sa opaľuje mierne do ružova, preto ak chceme naozaj dobre fingovať opálenie, nemali by sme na to zabudnúť. Podľa osobnej preferencie môže byť bronzer pre opálený vzhľad matný alebo lesklý. Ja mám obidva, v lete používam lesklý, lepšie vyzerá na opálenej pokožke, v zime siahnem skôr po matnom. Ak si neviete vybrať hĺbku odtieňa, malý trik: skúste obyčajný púder o 2-3 odtiene tmavší (to isté platí aj o krémových bronzeroch, použite o 2-3 odtiene tmavší make-up).

Aplikácia: treba sa držať jednoducho toho, že si predstavíme, kde nás opáli, ak by sme boli na slniečku. Napr. na lícach, na nose, na čele, na brade, prípadne pod obočím. Bronzer naneste aj na krk, smerom k dekoltu, aby nevznikli ostré rozdiely.

V tomto videu Samantha Chapman (jedna z Pixiwoo sestier na YouTube) dokonca finguje pehy!


Okrem púdrových bronzerov je možné kúpiť aj krémové a gélové, tie vyzerajú prirodzenejšie ako púdrové, ale v drogérii ich ponúka veľmi málo značiek.

Bronzer Essence Sun club blondes s teplým podtónom

NYX lícenka/bronzer vo farbe Taupe so studeným podtónom

Bronzer na kontúrovanie tváre: predstavte si, ako vám prirodzené svetlo a tieň dopadá na tvár a vďaka kostiam a svalom vytvára tmavšie/svetlejšie miesta. Tvár potom napr. s tieňom pod lícami vyzerá chudšia. Niekto to má od prírody (závidím) a niekto to musí fingovať...bronzerom. Teraz si určite poviete „ja už mám bronzer na opálený vzhľad a to mi stačí“. Nie tak úplne, prirodzene vytvorený tieň na tvári má mierne sivý podtón (je to predsa tieň), preto sa na kontúrovanie používa bronzer s chladným podtónom a nie s teplým. Tiež by mal byť tento bronzer matný.

Kontúrovaniu tváre sa budeme venovať v nasledujúcom článku základov líčenia.

Ako bronzer na opálený vzhľad odporúčam:
  • Essence Sun club blondes (púder, v DM drogérii, v Belgicku v Kruidvat drogérii)
  • Bourjois bronzing primer a Bourjois BB bronzing cream (krém a tekutý bronzer, v DM drogérii, v Belgicku v DI drogérii)
  • NYX Matte bronzer (púdrový, v Nemecku v Douglas parfumérii, alebo napr. cherryculture.com) 
  • Chanel Soleil tan de Chanel (krémový, v parfumériách, kde sa predáva Chanel)

streda 16. apríla 2014

PHYTO GLOSS Colour enhancing express treatment (Soin express raviveur de couleur)

Odkedy som presedlala z blond na tmavú hnedú, zistila som, že aj o tmavé vlasy sa treba aspoň toľko starať ako o svetlé. Všimla som si, že farba bledne a stráca silu dosť rýchlo, že moje šedivé vlasy sú ďaleko viac viditeľnejšie, ako keď som bola blondína. No a s touto novou vlasovou traumou som sa vybrala hľadať niečo mierne, menej agresívne, čím by som šedivé vlasy zamaskovala medzi dvoma farbeniami. Už to, že som bola blondína 15 rokov mojim vlasom nepomohlo, takže som sa chcela vyhnúť častému farbeniu aspoň pri tmavých. Ako som sa prechádzala okolo kozmetických poličiek v lekárni, všimla som si PHYTO GLOSS Colour enhancing express treatment. Hneď ma výrobok zaujal a aj keď nebol lacný (19 € za 145 ml), rozhodla som sa ho vyskúšať.

Čo sľubuje: dodá hnedým až tmavo hnedým vlasom intenzívnu farbu, svetlo a čokoládový odtieň. Vlasy oživí vďaka Brazílskemu drevu Pernambuco, mangovému a kakaovému maslu. Neobsahuje amoniak ani iné látky, ktoré sa používajú na farbenie. Na fľaške je napísané, že farba vydrží na vlasoch 4-5 umytí a celé fľaša 10 aplikácií.

Aplikácia: šla som podľa inštrukcií na obale: použite rukavice, na mokré umyté vlasy naneste približne 4-6 pumpičiek výrobku, nechajte pôsobiť 5 minút a poriadne opláchnite. Podľa návodu by ste mali najprv spraviť alergický test na malej ploche na ruke a až potom farbiť vlasy.
Mne bolo trochu divné, že som si najprv umyla vlasy a potom nasadila rukavice a aplikovala výrobok. Ďalší krát by som si vlasy umyla mimo sprchy, aplikovala PHYTO GLOSS a až potom, keď treba opláchnuť vošla do sprchy. Na jednu aplikáciu som potrebovala viac ako 4-6 pumpičiek, takže mne by výrobok určite nevydržal okolo 10 aplikácií ako sa píše na obale, skôr takých 5 (ja mám stredne dlhé vlasy).
PHYTO GLOSS Colour enhancing express treatment (Soin express raviveur de couleur)

Aróma a farba: výrobok má krásnu čokoládovú vôňu aj farbu, paráda!

Textúra: má hustú krémovú textúru, podobnú tej u John Frieda šampónov.

Farba vlasov po 1 aplikácii a jej trvanie: farba bola pekná, čokoládová tmavohnedá s teplým podtónom. Na vlasoch neboli fľaky, farba vyzerala prirodzene. Začala sa vymývať naozaj po 4-5 umytiach ako píšu na obale. Mne to samozrejme veľmi vyhovovalo, keďže si umývam vlasy dvakrát do týždňa. Týmto spôsobom môže jedna fľaša vydržať približne 10-15 týždňov ak používate celý čas iba ju. Ak si farbíte vlasy každý mesiac a používate PHYTO na oddialenie farbenia o 2 týždne, stačilo by vám tento výrobok kúpiť iba raz za 5-7 mesiacov a vlasy by ste si riadnou farbou zafarbili počas roka o 4 krát menej. Ekonomicky povedané, ak si kupujete farbu za 10€, vychádza to rovnako s použitím PHYTO výrobku ako bez neho, jediný rozdiel (a dôležitý) je, že si menej ničíte vlasy, ak PHYTO používate, aby ste menej farbili.

Môj verdikt: posledná otázka ostáva, zakryl PHYTO GLOSS moje šedivé vlasy? Bohužiaľ nie. A to je jediná moja výhrada voči výrobku, a to veľmi rozhodujúca pre jeho opätovnú kúpu. Kúpila som tento výrobok hlavne, aby som skryla šediny, rozjasnenie farby bol až ďalší dôvod. Tiež som neskôr zmenila farbu vlasov na tmavú hnedú s chladným podtónom a PHYTO GLOSS už nemôžem použiť, keďže farbí na teplý hnedý tón. Ak počítam, že nekryje šediny, myslím si, že je to príjemný výrobok a venujem ho kamarátke, ktorá má vlasy čokoládovej hnedej a žiadne šediny (tá sa má!).

pondelok 14. apríla 2014

Základy líčenia: podkladová báza pod make-up

Podkladová báza pod make-up nie je nutnosťou pre baby s normálnou, rovnomernou pleťou a ani pre tie, ktoré make-up nosia menej ako 5 hodín. Pre nás všetky ostatné je nejaká podkladová báza veľmi užitočným pomocníkom.

Existujú viaceré druhy podkladovej bázy, každá slúži na zmiernenie istého problému pleti:
  • Zmatňujúca podkladová báza, ktorá slúži ako stena medzi mazom, ktorý sa tvorí v pleti (sebum) a make-upom. Zabraňuje tomu, aby sa pleť leskla a je teda vhodná pre mastnejšiu pleť.
  • Báza maskujúca nerovnosti pleti je hlavne pre tých, čo majú jazvy po akné, rozšírené póry a iné problémy so štruktúrou pleti. Väčšina týchto báz má ako hlavnú ingredienciu Dimethicone, ktorý výplní nerovné miesto v pleti.
  • Báza, ktorá zvyšuje trvanlivosť make-upu.
  • Rozjasňujúca báza, ktorá pomáha suchej, pohasnutej pleti vyzerať zdravšie, dáva pleti viac alebo menej svieži, akoby zvlhčený vzhľad (záleží koľko bázy nanesiete a akým spôsobom).
  • Báza, ktorá bojuje so začervenanosťou. Zvyčajne má zelenkastý nádych a mala by sa naniesť len na postihnuté miesta.
Mnoho báz máva viacero hore uvedených vlastností, napr. zmatňujúca báza môže mať Dimethicone ako jednu z hlavných zložiek a preto nielen zmatňuje, ale aj vyrovnáva nezrovnalosti pleti.

Aplikácia

Pred tým ako nanesiete make-up, mali by ste naň pleť dobre pripraviť. Píling a hydratácia je dobrým štartom. Nechajte krém niekoľko minút vsiaknuť do pokožky (ja to zvyčajne nechávam 10 minút), potom naneste bázu (alebo prejdite rovno k make-upu, ak ju nepotrebujete). Ak bázu nanesiete, mali by ste znovu počkať niekoľko minút, kým prejdete k ďalšiemu kroku, k make-upu. Ak použijete bázu, ktorá obsahuje Dimethicone, mali by ste make-up naniesť veľmi opatrne, lebo táto báza má tendenciu posúvať sa a to hlavne ak ste ju nenechali dostatočne priľnúť na pleť.

Ja mám väčšinu roka suchú pleť a preto používam rozjasňujúce bázy. Ak chcem naniesť make-up stredného až vysokého krytia, bázu pridám rovno do make-upu ešte pred jeho nanesením. Inak by ju nebolo dobre vidieť. Ak používate make-up nízkeho krytia, stačí bázu aplikovať pod make-up. Rozjasňujúce bázy slúžia aj na zvýraznenie, resp. rozsvietenie určitých zón na tvári, ak nechcete použiť púdrový rozjasňovač.
Používam aj bázy na predĺženie trvanlivosti make-upu, keďže väčšina make-upov pre suchú pleť nebýva takmer vôbec dlhotrvajúca.
Ako sa presunieme do teplejšieho ročného obdobia, siahnem aj ja po zmatňujúcej báze, ktorú aplikujem na moju T-zónu. Táto báza tiež zakryje moje zväčšené póry okolo nosa. Zmatňujúca báza je vhodná aj v prípade, keď sa chcete fotiť.

(z ľava do prava) Benefit Highbeam, Yves Rocher Perfect base, Elisabeth Arden Let there be a light, Benefit Porefessional, Clinique Pore refine solution 

Bázy, ktoré odporúčam:
  • Zmatňujúce a vyrovnávajúce pleť: Benefit Porefessional (v Sephore, v Inne v Belgicku), Clinique Pore Refining solution (v Sephore, v Inne, na Slovensku vo vybraných parfumériách), L’Oreal Studio Secrets face primer, Catrice Prime and Fine, Rimmel London Stay Matt primer.
  • Bázy na rozjasnenie pleti: Benefit Highbeam (v Sephore, v Inne), NARS Illuminator (v Sephore), Elisabeth Arden Let there be a light (na eu.strawberrynet.com, amazon.com), L’Oreal Magique Lumi.
  • Na zlepšenie trvanlivosti make-upu: Yves Rocher Perfect primer (zatiaľ najlepšia báza, ktorú som v tejto kategórii vyskúšala).

piatok 11. apríla 2014

L’Oreal samoopaľovacie prípravky: Sublime bronze a NutriBronze

Dnes som sa rozhodla, že napíšem o niekoľkých samoopaľovacích prípravkoch, začnem L’Orealom. Dúfam, že vám to pomôže, v prípade ak ste niektorý z nich chceli kúpiť.

L’Oreal Sublime bronze lait autobronzant (krém)

Aróma: má typický arómu samoopaľovacieho výrobku, ktorá chvíľu pretrváva.
Aplikácia: aplikuje sa ľahko, keďže je to krém. Pleť nie je veľmi lepkavá po aplikácii. Tento výrobok nemá indikátor farby, čo je škoda, hlavne pre tých, čo so samoopaľovacími prípravkami ešte len začínajú. Na fľaške je napísané, že tento samoopaľovací prípravok je vhodný aj na tvár, to som však neskúsila, nemala som na to odvahu, keďže nemá indikátor farby a aj samotná farba mi až tak nesedela.
Farba: opálenie má oranžový podtón, ale stále vyzerá ok, ak to nepreženiete, čo je viac ako 2 aplikácie. Opálenie pridalo pokožke približne 4 odtiene. Po 3. aplikácii už pleť vyzerala naozaj oranžovo, neprirodzene, a preto neodporúčam viac ako 2 aplikácie.
Trvanlivosť opálenia a blednutie: opálenie trvalo asi 3 dni, čo je štandardná dĺžka u drogériových samoopaľovacích výrobkov. Blednutie prebiehalo bez problémov, žiadne fľaky. Jedna fľaša (150 ml) mi vydržala približne 3 týždne.

L’Oreal Sublime bronze golden mousse (pena)

Aróma: tak ako predošlý Sublime Bronze aj tento má typický arómu samoopaľovacieho výrobku, ktorá chvíľu pretrváva.
Aplikácia: penová textúra sa ľahko aplikuje, rovnako ako krém. Tento výrobok má indikátor farby, čo je super pre začiatočníkov, ale aj ja, aj keď nie som začiatočník, rada vidím, kde farbu nanášam.
Farba: po 2 aplikáciách bolo opálenie veľmi pekné, s prirodzeným hnedastým podtónom, pleť bola tmavšia asi o 3 odtiene.
Trvanlivosť opálenia a blednutie: a tu ma výrobok sklamal. Farba a aplikácia bola síce super, ale bledlo to veľmi fľakato, až tak, že pri prvom náznaku „máp“ na tele som začala hneď telo pílingovať. Okrem toho, po niekoľkých týždňoch sa uzáver na fľaši pokazil, všade to začalo tiecť a musela som to teda prestať používať.

(z ľava do prava) L'Oreal Sublime Bronze (pena), Nutribronze (krém), Sublime Bronze (krém)

L’Oreal NutriBronze lait hydratant (krém)

Aróma: má typický arómu samoopaľovacieho výrobku, ktorá chvíľu pretrváva.
Aplikácia: je to krém a preto sa ľahko nanášal. Pleť však bola lepkavá 10-15 minút po aplikácii, čo nebolo dvakrát príjemné.
Farba: po 3 aplikáciách som nevidela takmer žiadnu farbu. Na fľaši je obrázok stupnice, aká by mala byť pleť opálená po 3 dňovej aplikácii. Bohužiaľ nevšimla som si takmer žiadnu farbu. Prirodzená farba mojej pleti je veľmi svetlá (v MACu som NW15-NW20), takže som očakávala, že po 3 aplikáciách nejaká farba predsa len bude.
Trvanlivosť opálenia a blednutie: keďže som po 3 aplikáciách nevidela takmer žiadnu farbu, prestala som tento výrobok používať (nechcela som to používať ani ako telový krém, keďže smrdel ako samoopaľovací prípravok a pleť bola lepkavá). Nemôžem teda hodnotiť trvanie opálenia ani blednutie.

Môj verdikt: ak by som si musela vybrať z týchto 3 L’Oreal samoopaľovacích prípravkov, vybrala by som si Sublime Bronze krém, bol asi najviac prijateľný (bol by super, ak by farba nemala oranžový podtón). Ostatné 2 samoopaľovacie prípravky boli hrozné (z rôznych dôvodov).

Aký samoopaľovací prípravok používate vy?

streda 9. apríla 2014

Čistenie pleti

Všetci vieme, že pleť treba odlíčiť a umyť. Ale nájsť dobrý čistiaci gél a odličovač môže byť celkom problém. Odličovač buď všetko neodlíči a my trieme a trieme to oko odličovacím tampónom, alebo je tak agresívny, že štípe ako besný a nakoniec aj tak skončí v koši. Čistiaci gél nie je na tom o nič lepšie. Hlavne baby so suchou pleťou vedia svoje, nájsť taký, po ktorom im nejde tvár roztrhnúť, trvá dlho.
Dobrý čistiaci gél/odličovač by mal byť: 
  • jemný (ak extrémne vysušuje, spôsobuje podráždenie kože, začervenanosť, suché lúpajúce sa miesta), 
  • efektívny (ak nevyčistí dostatočne, make-up zostáva na pokožke, póry sa upchávajú, koža sa zapáli, a vzniká napr. akné),
  • bez silnej vône, pílingových čiastočiek (môžu poškodiť štruktúru vrchnej vrstvy pokožky),
  • vybratý podľa druhu a stavu pokožky (suchá pokožka si môže dovoliť „krémovejší“ gél ako mastná pokožka).
Klasický spôsob odličovania očí (odličovací tampón, odličovač a trenie očí) nie je práve najšetrnejší spôsob, ako sa zbaviť očného make-upu. Trením spôsobujeme malé trhlinky v pokožke viečka, to vedie k strate jej elasticity a viečko začne „padať“ (samozrejme, nie je to jediná príčina, existujú aj iné faktory ako je nadmerné slnečné žiarenie, starnutie a pod.). Riešením v tomto prípade je odličovač vo forme gélu či oleja, ktorý sa „šmýka“ namiesto trenia po mokrých viečkach a tak ich odličuje.

Moisture Boost one step face Cleanser (v pravo), Bioderma Solution micellaire (v ľavo)
Ja používam Paula’s choice - Moisture Boost One Step Face cleanser (473 ml za 28,50 €). Nie je to najlacnejší odličovač, ale vydrží 6 mesiacov. Odlíči všetko dokonale jedným ťahom, oči aj tvár, pleť nevysúša. Zastúpi klasickú trojku odličovač na oči - odličovacie tampóny – čistiaci gél, takže je to rýchlejšie a možno v konečnom stave aj lacnejšie. Ak sa vám zdá pridrahý, skúste pozrieť stránku www.beautypedia.com, kde Paula Begoun a jej tím recenzujú rôzne kozmetické výrobky, určite nájdete aj lacnejšiu variantu ako tento jej výrobok. Odličovač Moisture boost používam len v sprche, lebo neznášam, keď mi steká voda po rukách a krku. Ak sa stane, že večer nejdem do sprchy, používam na odlíčenie Biodermu - Solution micellaire (500 ml za 19€, vydrží 3 mesiace). Je jemná, textúrou ako voda a celkom dobre odlíči, aj keď si nie som istá, či by odlíčila aj vodeodolnú maskaru.
Okrem hore spomenutých odporúčam aj tieto: 
  • Sephora cleansing oil 
  • MAC cleansing oil
  • Panenský kokosový olej
  • Mary Kay Timewise cleanser
  • Paula's Choice Moisture boost one step face cleanser
Ako si čistíte pleť vy, baby? Čo používate?

pondelok 7. apríla 2014

Základy líčenia: báza pod očné tiene (eyeshadow primer)

Ak máte rýchlejšie sa mastiace viečka, pravdepodobne už tento výrobok dobre poznáte. Podľa mňa je absolútnou nevyhnutnosťou, ak chcete zabrániť rozmazávaniu sa tieňov a najmä ich hromadeniu v záhybe viečka na konci dňa. Odkedy som objavila bázu pod očné tiene, už si ani neviem predstaviť, ako som mohla nanášať očné tiene bez nej.
 
Hlavnou úlohou bázy pod očné tiene je zabrániť ich rozmazávaniu sa, ale má aj iné dôležité úlohy:
 
  • vďaka báze vydrží tieň na očnom viečku dlhšie (tiene na mojich očiach ostali nedotknuté aj po hodine kickboxu!),
  • v prípade tieňov nižšej kvality bráni báza ich odlupovaniu sa, bráni ich opadávaniu pod viečka (čo sa stáva, aj keď najprv odklepnete zo štetca prebytok tieňa),
  • farba tieňa sa po aplikácii bázy stáva intenzívnejšia (v prípade tieňov so slabým pigmentom môže aj nekvalitný tieň vyzerať aspoň priemerne),
  • pomáha krémovým očným tieňom vydržať na viečkach dlhšie, hlavne ak ide o tiene, ktoré nie sú predávané ako dlhotrvajúce.
 
Báza pod očné tiene sa predáva v rozličných baleniach: v téglikoch (pot), v tube, vo forme ceruzky, v tube so špongiovým aplikátorom...V podstate záleží na osobnej preferencii, akú formu si vyberiete, aj keď z hygienického hľadiska je tuba najlepšia.
 
Čo sa týka farby bázy, zvyčajne sú priesvitné a nie je ich vidieť na viečku, alebo majú telovú faru. Niektoré značky predávajú aj bázy rôznych farieb, tie sa väčšinou predávajú vo forme ceruzky alebo v tégliku a slúžia aj samostatne ako krémové očné tiene. Osobne preferujem bázy s telovou farbou, keďže nielen pripravia očné viečko na tiene, ale aj zamaskujú žilky a vyrovnajú farbu viečka.

(z ľava do prava) KIKO base primer, Too Faces shadow insurance (vzorka), MAC paint pot

Cena bázy záleží od vašej peňaženky, aj niektoré lacné bázy sú čo do kvality slušným súperom tých drahších. Záleží od veľkosti a balenia, jedna báza vám môže vydržať aj rok.
 
Z lacnejších báz odporúčam tieto: 
  • Kiko base primer (talianska značka, www.kikocosmetics.eu, báza telovej farby)
  • Elf podklad pod očné tiene (site www.eyeslipsface.com, drogérie v USA alebo www.eyeslipsface.be v Belgicku, www.elf-kozmetika.eu/sk na Slovensku)
  • Hema eyeshadow primer (dostupné iba v obchodoch Hema v Belgicku)
  • NYX eyeshadow primer (www.nyxcosmetics.com, cherryculture.com, drogérie v USA, v kozmetických obchodoch v Nemecku)
Vyššia cenová skupina:  
  • Urban Decay eyeshadow primer potion (niekoľko farieb, v Sephora)
  • MAC paint pot (telovej farby: Soft Ochre alebo Painterly, ale majú na predaj aj ďalších 23 farieb)
  • Too faced shadow insurance (niekoľko farieb, v Sephora)

piatok 4. apríla 2014

Samoopaľovacie obrúsky na tvár : GARNIER AMBRE SOLAIRE vs. VICHY CAPITAL SOLEIL

Za posledných 18 mesiacov som vyskúšala veľa samoopaľovacích výrobkov a pokúsim sa o nich informovať ešte pred letom, aby ste mali dosť informácií, ak si chcete nejaký kúpiť. Samoopaľovanie je zdravšie ako slnenie sa na slnku a keďže ja mám veľmi svetlú pokožku, celkom často tieto výrobky požívam. Bola som veľmi zvedavá na tieto dva samoopaľovacie obrúsky, keďže sú celkom cenovo dostupné.

Cena: Obidva stáli približne 1,50 € za jeden balíček (1 obrúsok). Garnier je možné kúpiť v drogérii, Vichy v lekárni.

Aróma:
GR: má typický arómu samoopaľovacieho výrobku, ktorá ostáva na tvári dlho po aplikácii, takže ak nie ste zvyknuté, alebo neznášate túto arómu, nebudete z tohto výrobku veľmi nadšené.
V: vôbec necítiť samoopaľovaciu zložku, skôr jemnú ľahkú kvetinovú vôňu, ktorá vyprchá po krátkom čase.

Farba:
GR: podtón farby je oranžový, takže to nevyzerá dvakrát prirodzene. Ak to preženiete s aplikáciou, bude to vyzerať dosť oranžovo a určite nie sexy.
V: podtón farby je troška žltý, čo mne celkom vyhovuje, keďže moja pleť má neutrálny podtón, s jemne žltým nádychom. Opálenie na tvári vyzeralo veľmi prirodzene.


GARNIER AMBRE SOLAIRE natural bronzeur lingette autobronzante visage (left), VICHY CAPITAL SOLEIL auto bronzant lingette hydratante visage (right)

Aplikácia: v prvom rade pripravte pleť pílingom. Docielite tým rovnomernú aplikáciu a predĺžite životnosť opálenia. Po použití samoopaľovacieho obrúsku už píling, kyseliny alebo iné výrobky, ktoré lúpu vrchnú vrstvu pleti nepoužívajte. Iba ak by ste sa chceli opálenie zbaviť. Pleť dobre krémujte. V obidvoch prípadoch si treba dať pozor ako aplikovať farbu. Vyhnite sa okoliu očí, začnite vonkajším okruhom tváre, potom jemne pretrite strednú časť a nakoniec veľmi jemne nos. Po aplikácii si poriadne umyte ruky.

GR: ľahkou aplikáciou môžete docieliť stmavnutie približne o 2 odtiene, intenzívnejšou aplikáciou až o 4. V jednom obrúsku bolo dosť tekutiny nielen na tvár, ale aj na ruky. Na rozdiel od tváre sa mi nepodarilo na ruky aplikovať samoopaľovaciu tekutinu správne a na druhý deň som si na nich našla fľaky L.

V: ľahkou aplikáciou môže pleť stmavnúť o jeden odtieň, viacnásobným pretrením iba o 2 odtiene. Ak je rozdiel farby vášho tela a tváre viac ako 2 odtiene , tento výrobok vám nebude stačiť na vyrovnanie rozdielu. V obrúsku je dosť tekutiny len na jedenkrát, nie je teda až tak vlhká ako GR (ale podľa obalu majú rovnaký objem 5,6 ml). Mne to osobne aj vyhovuje, keďže je menšia šanca na chybnú aplikáciu. Moja pleť ostala po aplikácii hydratovaná, presne ako sa píše na obale výrobku.

Trvanlivosť opálenia a blednutie:
GR: opálenie vydržalo iba 2-3 dní. Netvorili sa žiadne fľaky pri blednutí, čo vždy poteší.
V: opálenie vydržalo 3-4 dní. Tiež bledlo bez fľakov.

Môj verdikt: keďže cena obidvoch výrobkov bola podobná, určite by som si znovu kúpila Vichy. Opálenie vyzeralo na mne pekne a prirodzene, aplikácia bola nenáročná a trvanlivosť dlhšia ako u GR. Na druhej strane, keďže trvanlivosť opálenia je len niekoľko dní, potrebovala by som na celý mesiac cca 7 obrúskov, čo je spolu 10,50€. Nie som si istá, či som ochotná do toho investovať toľko peňazí a to každý mesiac, ale na špeciálne príležitosti to určite využijem.

streda 2. apríla 2014

John Frieda Sheer Blonde – Go Blonder Lightening spray vs. Balea Professional – More Blond Spray

Už dávnejšie som vyskúšala tieto dva výrobky, ale oplatí sa o nich písať, keďže ide naozaj o zaujímavý koncept. Cena „originálneho“ John Frieda spreja bola 100 ml za 5,95 € , cena spreja Balea 150 ml za 2,95 € (Balea je vlastná značka DM drogérie). Kúpila som ich v Nemecku, takže ich cena a dostupnosť môže závisieť od krajiny , v ktorej bývate.

Aplikácia: nasprejujte vlasy, ktoré chcete zosvetliť. Následne tepelnou úpravou aktivujete tekutinu (napr. fén, žehličku na vlasy alebo kulmu).

Aróma: obidva spreje nevoňajú extra krásne, ale ani mi nevadia do takej miery, že by som ich nechcela vôbec používať. Vôňa Baley spreja mi pripomína orechy, ak si ho však necháte doma príliš dlho, začne voňať ako peroxid, typický pre nemocnice.

Textúra: obidva výrobky sú tekuté, avšak ak zatrasiete John Frieda sprejom, spraví sa vo fľaši pena, resp. sa mi zdá, že je tá tekutiny hustejšia ako v prípade Baley. Preto mám pocit, že nie je potrebné použiť John Frieda sprej až v takom množstve ako ten od Baley, aby sa dosiahol rovnaký efekt.

AddJohn Frieda Sheer Blonde – Go Blonder Lightening spray (left), Balea Professional – More Blond Spray (right)
Farba vlasov po 2-3 aplikáciách: ak očakávate, že vďaka týmto produktom dostanete veľmi svetlý blond so studeným tónom, tak budete sklamané. Tieto spreje menia farbu vlasov na strednú teplú blond (ak je vaša prirodzená farba hnedá) a preto sú vhodné len pre niektoré blondíny. Ja osobne mávam zvyčajne studený blond vo vlasoch, takže pre mňa tieto produkty nie sú vhodné. Keď som ich skúšala, skončila som s 3 farbami na vlasoch: s mojou studenou hnedou pri korienkoch, potom nasledovali 2 cm teplej hnedej a zvyšok vlasov bol studenej svetlej blond. Rozhodne nie najlepší pohľad, táto dúhaL.

Takže, pokiaľ si neželáte teplú strednú až svetlú blond tieto výrobky pre vás nebudú. Je to škoda, pretože koncept je super and naozaj to funguje u niektorých ľudí, bohužiaľ nie u mňa. Tiež rozmýšľam, že by to mohlo fungovať aj ako lacnejší variant teplého melíru na hnedých vlasov (ak to vyskúšate, dajte vedieť, či to takto funguje a či to dobre vyzerá).

Zloženie: obidva výrobky majú ako hlavnú aktívnu zložku Hydrogen Peroxide, a okrem neho ešte 5 rovnakých zložiek. Tu je list, rovnaké zložky tučným písmom:

JOHN FRIEDA: WATER, HYDROGEN PEROXIDE, POLYSORBATE 20, DISODIUM PHOSPHATE, PHOSPHORIC ACID, VP/VA COPOLYMER, FRAGRANCE, POLYQUATERNIUM-47, POLYQUATERNIUM-55, PROPYLENE GLYCOL, EXT. VIOLET 2, VITIS VINIFERA, (GRAPE) JUICE EXTRACT, ALCOHOL, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA), FLOWER EXTRACT, CITRUS MEDICA LIMONUM (LEMON) PEEL EXTRACT, GLYCERIN, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED EXTRACT, VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED EXTRACT TOCOPHEROL, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL

BALEA: WATER, HYDROGEN PEROXIDE, PANTHENOL, CETRIMONIUM CHLORIDE, PHYTANTRIOL, VP/VA COPOLYMER, COCOGLUCOSIDE, PARFUM, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT, GLYCERIN, CITRUS LIMON PEEL EXTRACT, SALICYLIC ACID, LAURTRIMONIUM CHLORIDE, DISODIUM EDTA, LIMONENE, ALPHA-ISOMETHYL IONONE

Môj verdikt: ak by som chcela strednú teplú blond, tak by tieto výrobky boli super, hlavne na zastretie odrastajúcej farby pri korienkoch pred ďalšou návštevou u kaderníčky. Ak by som si mala vybrať, ktorý z týchto dvoch, tak asi Baleu, lebo je lacnejšia a má rovnaký efekt.